Ściereczki to podstawowy atrybut służący do czyszczenia różnych powierzchni. W teorii wydaje się, że ich użycie nie powinno sprawiać żadnych problemów, aczkolwiek nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa ich odpowiedni dobór. W tym artykule skupimy się właśnie na tym zagadnieniu. Zapoznaj się z nim i poznaj rodzaje ściereczek, które w pierwszej kolejności warto użyć do sprzątania firm.

Do kurzu najlepsze ściereczki z mikfrofibry

Ścieranie kurzu to jedno z najbardziej powszechnych zajęć wchodzących w skład sprzątania biura. Wbrew pozorom nie jest ono tak łatwe, jak się wydaje. Prawidłowy dobór ściereczek jednak znacznie ułatwi wykonywanie tej czynności. Najlepsze do tego celu będą szmatki wykonane ze specjalnego materiału o nazwie mikrofibra.

Są one niezwykle delikatne ze względu na ich budowę, czyli mieszankę włókien poliestrowych i poliamidowych charakteryzujących się bardzo cienką grubością. Gęstość pojedynczego włókna wynosi mniej niż jeden denier, co stanowi naprawdę świetny rezultat.

Ściereczki z mikrofibry wykazują się nadzwyczajną skutecznością nie tylko podczas ścierania kurzu. Ich specyfika okazuje się również idealna do takich zadań jak polerowanie szkła, czy usuwanie zabrudzeń z szafek, regałów, a nawet akcesoriów komputerowych. Więcej o tym pisaliśmy w tym artykule. Dodatkowo warto docenić, że pochłaniają one nie tylko zanieczyszczenia, ale także wilgoć, więc nie trzeba używać ich tylko do suchych powierzchni.

Ściereczka 2w1? To możliwe

Dbając o czyste pomieszczenie pracy, należy szukać efektywnych i jednocześnie wygodnych rozwiązań podczas sprzątania biura. Mowa tu o używaniu tak zwanej ściereczki gąbczastej. Jak sama nazwa wskazuje – łączy ona dwie funkcje, to znaczy odgrywa rolę zarówno szmatki, jak i gąbki.

To ogromne ułatwienie podczas sprzątania firmy, ponieważ można używać tego akcesorium do wielu zadań. Mowa tu nie tylko o ścieraniu kurzu, ale również o skutecznym pochłanianiu wilgoci. Jego funkcjonalność przydaje się więc do usuwania nawet rozlanych substancji. Problemu nie stanowi także jego wypłukanie, a materiał, z którego zostało stworzone, jest bardzo przyjemny w dotyku.

Ściereczki lateksowe

To zdecydowanie jedne z najpopularniejszych i jednocześnie najlepszych ściereczek używanych do sprzątania biura. Zazwyczaj nazywa się je lateksowymi albo PVAmicro ze względu na fakt, iż ich powierzchnia została pokryta właśnie PVA. Cechuje je nadzwyczajna uniwersalność, dzięki czemu są one przydatne do czyszczenia praktycznie każdego firmowego pomieszczenia.

Wytrzymałość tego typu ściereczek także jest na bardzo wysokim poziomie, co sprawia, iż są odporne na oddziaływanie różnych substancji. Nie dziwi więc fakt, że cieszą się sporym uznaniem nie tylko zwykłych osób, ale także profesjonalnych serwisów sprzątających.

Czy ściereczki wystarczą do dokładnego wysprzątania biura?

Wyżej wymienione rodzaje ściereczek są bardzo pomocne w celu uzyskania czystego pomieszczenia pracy. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że kompleksowe sprzątanie biura powinno obejmować większe wyposażenie takie jak detergenty, dedykowane środki, czy specjalistyczne urządzenia.

Lokale firmowe są często bardzo rozległymi obiektami zawierającymi różnorodne elementy. Sprzątanie takiego terenu obejmuje więc wiele czynności. Mowa tu o ścieraniu kurzu, usuwaniu zabrudzeń z biurka, czy myciu i polerowaniu powierzchni szklanych. Z tych względów trudno oczekiwać, aby ściereczki samodzielnie poradziły sobie z tymi wszystkimi wymagającymi zadaniami.

Zdecydowanie lepsza opcja to łączenie poszczególnych elementów wyposażenia służącego do sprzątania firm. Przykładowo użycie ściereczki gąbczastej bądź lateksowej wraz ze specjalnym płynem do mycia szyb sprawi, że biurowe okna będą zachwycać swoim blaskiem.

Podsumowanie

Najlepszy efekt podczas sprzątania lokali biurowych osiągają ściereczki lateksowe (PVAmicro), gąbczaste oraz wykonane z mikrofibry. Gwarantują one nie tylko skuteczne usuwanie wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń, ale również doskonale pochłaniają wilgoć oraz są wyjątkowo wytrzymałe.

Serwis sprzątający taki jak nasz także posiada wyżej wymienione rodzaje ściereczek w swoim wyposażeniu. Należy jednak pamiętać, że kompleksowe sprzątanie biur wymaga wykonania jeszcze realizacji innych skomplikowanych zadań. Zachęcamy więc do skorzystania z naszych usług. Nasi specjaliści zadbają o czyste pomieszczenia pracy w Twojej firmie!