Utrzymanie biura w czystości zazwyczaj kojarzy się z szeroko pojętym sprzątaniem, czyli takimi czynnościami jak wycieranie kurzy, odkurzanie dywanów i mycie podłóg. To jednak w wielu przypadkach okazuje się niewystarczające. Kluczem do skutecznego wykonania tego zadania jest przeprowadzenie dezynfekcji. Na czym ona polega? Jak się za nią zabrać? Wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest dezynfekcja?

Wyjaśniając w największym skrócie, dezynfekcja to proces polegający na pozbyciu się różnego rodzaju drobnoustrojów chorobotwórczych oraz szkodliwych patogenów. Mowa tu o między innymi o wirusach, bakteriach i grzybach. W tym celu używa się specjalnych środków, w których składzie znajduje się głównie alkohol wymieszany z chlorem. Proces ten dotyczy przedmiotów oraz powierzchni użytkowych, a jego przeprowadzenie rekomenduje się w miejscach często uczęszczanych przez ludzi. Skuteczność wynosi prawie 100 procent, co jest szczególnie istotne, gdyż samo sprzątanie biur nie wystarcza. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, jakie są różnice pomiędzy dezynfekcją a sprzątaniem, zapraszamy do odwiedzenia naszego innego artykułu.

Dezynfekcja pomieszczeń biurowych – na czym należy się skupić?

Czyste pomieszczenie pracy to wizytówka każdej profesjonalnej firmy bądź przedsiębiorstwa. Warto więc zadbać o dezynfekcję wszystkich elementów podlegającym stałemu kontaktu z ludźmi. Co zaliczamy do tej grupy? Z pewnością wszystkie stoły, biurka i krzesła. Trzeba również pamiętać o regałach i szafkach. Każdego dnia dotyka się także klamek, drzwi, czy osłon okiennych. To jedne z elementów najbardziej narażonych na osadzanie się bakterii, wirusów oraz drobnoustrojów chorobotwórczych.

Wykonując kompleksowe sprzątanie biura oraz jego dezynfekcję, nie można pominąć również takich akcesoriów jak długopisy, klawiatury, czy telefony służbowe. Są one bardzo dużym siedliskiem zarazków ze względu na częste i długie użytkowanie przez wielu pracowników. Dla jeszcze większej ochrony możesz regularnie dezynfekować dłonie, aczkolwiek zachowaj umiar, ponieważ proces ten ma pewien wpływ na stan ludzkiej skóry.

Od czego zacząć przeprowadzenie dezynfekcji?

Przede wszystkim pamiętaj, że najpierw powinieneś przygotować sobie przestrzeń. Co to dokładnie oznacza? Na regałach, szafkach i biurkach znajduje się wiele dokumentów, segregatorów i innych tego typu przedmiotów firmowych. Najpierw należy więc przenieść je w inne miejsce, aby móc przeprowadzić w pełni skuteczną dezynfekcję. Oczywiście wiadomo, że nie da się wszystkiego poddać temu procesowi. O ile przedmioty ze szkła lub innego, twardego materiału nie sprawiają w tym przypadku żadnych problemów, o tyle pozbycie się bakterii i wirusów z kartek papieru to zdecydowanie bardziej skomplikowane zadanie. Zapamiętaj też, aby proces ten łączyć ze sprzątaniem biura.

Dezynfekcja biura we własnym zakresie, czy poprzez serwis sprzątający?

Teoretycznie przeprowadzenie dezynfekcji pomieszczeń biurowych we własnym zakresie jest możliwe. Oczywiście najpierw trzeba dokonać zakupu odpowiednich środków. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości fakt, że serwis sprzątający realizuje tego typu zadania w sposób znacznie szybszy oraz skuteczniejszy. Profesjonaliści dysponują odpowiednimi narzędziami, aby działać nie tylko w sposób efektywny, ale również w stu procentach bezpieczny. Fachowcy wiedzą, jakich środków można używać i w jakim natężeniu.

Czyste pomieszczenie pracy to podstawa, dlatego warto skorzystać z usług naszej firmy. Przeprowadzamy kompleksowe sprzątanie biur połączone z dokładną dezynfekcją wszystkich powierzchni. Zapraszamy do kontaktu!