Podczas prac związanych z utrzymywaniem czystości – niezależnie od rodzaju budynku i przestrzeni – trzeba wykazywać się spokojem i cierpliwością. Takie zachowanie jest szczególnie istotne w trakcie sprzątania magazynów. Zanim jednak przystąpisz do wykonywania konkretnych czynności, warto stworzyć przynajmniej wstępny plan działania. Od czego więc należy w ogóle zacząć? O czym trzeba pamiętać? Odpowiedzi na te pytania poznasz w dalszej części artykułu.

Przygotuj potrzebne akcesoria

Nie próbuj zaczynać realizacji tak trudnego zadania jakim jest sprzątanie powierzchni magazynowych bez wcześniej przygotowanych narzędzi. Mowa tu o wszystkich potrzebnych akcesoriach, a mianowicie odkurzaczach, myjkach ciśnieniowych, ściereczkach, zmiotkach, środkach czystości i wielu, wielu innych. Takie wyposażenie powinno zostać przygotowane w taki sposób, aby w zależności od sytuacji w każdej chwili było gotowe do użycia. Dzięki temu unikniesz tracenia czasu na szukaniu danego narzędzia, ponieważ wszystko będziesz miał pod ręką.

Uporządkowanie rzeczy to podstawa

Magazyny należą do jednych z najbardziej specyficznych miejsc. Ich charakterystyka znacznie różni się od biur, mieszkań, galerii handlowych, czy obiektów sportowych. W przypadku sprzątania magazynów często kluczową rolę odgrywa… uporządkowanie rzeczy. Bałagan w takim pomieszczeniu potrafi utworzyć się w błyskawicznym tempie. W pierwszej kolejności należy więc zająć się wstępnym ułożeniem poszczególnych przedmiotów tak, aby móc w pełni realizować zadania związane ze sprzątaniem. Mowa tu między innymi o uzyskaniu wygodnego dostępu do podłogi.

Etapowe mycie podłogi

Im więcej rzeczy w magazynie, tym trudniej wykonywać sprzątanie. Zazwyczaj niemożliwe jest umycie od razu całej podłogi ze względu na różnego rodzaju paczki, pudełka i tym podobne przedmioty. Dlatego należy działać stopniowo i czyścić nawierzchnię etapami zaczynając od skrajnie wewnętrznej strony i kierując się do drzwi wyjściowych. Do tego celu użyj na początku zamiatarki na sucho, a następnie myjki ciśnieniowej bądź innego urządzenia czyszczącego na mokro. Pamiętaj także o skorzystaniu ze środków czystości.

Natomiast w przypadku, gdy jesteś w stanie ułożyć wszystkie rzeczy w taki sposób, aby zdobyć dostęp do całej powierzchni, to jak najbardziej polecamy tak zrobić. Dzięki temu cały proces sprzątania na pewno przebiegnie sprawniej. Jeżeli jednak wciąż masz wątpliwości, jak zabrać się za to zadanie, jest na to rada. Skorzystaj z profesjonalnego serwisu sprzątającego, który sam oceni sytuację i dokona najlepszego wyboru.

Usuń kurz z paczek i produktów

W magazynach bardzo szybko zbiera się kurz oraz wszelkie inne zanieczyszczenia. Niektórzy myślą, iż wymycie podłogi rozwiązuje cały problem. Jest to niestety myślenie błędne. Na półkach regałów, paczkach, czy produktach także zbierają się niechciane pyły. Jeżeli ich nie usuniesz, to będą wciąż niekorzystnie oddziaływać na zdrowie wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu. Do usunięcia kurzu najlepsze są wysokojakościowe ściereczki, które w połączeniu ze środkami czystości powinny zapewnić satysfakcjonujący efekt sprzątania powierzchni magazynowych.

Skorzystaj z pomocy serwisu sprzątającego

Zdajemy sobie sprawę z trudności efektywnego wykonania sprzątania magazynów, dlatego proponujemy skorzystanie z naszych usług. Serwis sprzątający to pewność, że cały proces zostanie zrealizowany z zachowaniem najwyższych standardów. O skuteczności naszych działań świadczy duże grono zadowolonych klientów. Teraz Ty również możesz stać się jednym z nich. Zachęcamy do kontaktu!