Utrzymanie biura w czystości wymaga regularnego podejmowania kompleksowych działań. Zanim jednak nadejdzie czas wykonywania właściwych prac, należy przygotować sprzęt, co często stanowi dość problematyczną kwestię. W tym artykule na pierwszy plan wysuniemy bardzo przydatne urządzenie – odkurzacz. Przeanalizujemy poszczególne końcówki do niego i postaramy doradzić się, które warto wybrać.

Pomyśl o uniwersalnym rozwiązaniu stosowanym do sprzątania firm

Czasami najprostsze sposoby okazują się najlepsze, dlatego uniwersalne końcówki do odkurzaczy są bardzo chętnie wybierane do sprzątania lokali biurowych. Sprawdzają się one podczas czyszczenia różnych rodzajów powierzchni. Mowa tu zarówno o dywanach, jak i parkietach. Taki rodzaj końcówek jest szeroko dostępny, ponieważ większość producentów zamieszcza je do tradycyjnych modeli odkurzaczy.

Turbo- i elektroszczotki

Pierwszy z tych typów szczotki perfekcyjnie usuwa zabrudzenia z dywanów mających nawet grube włosia. Dzięki dodatkowemu zasilaniu możesz pozbyć się małych drobinek takich jak ziarenka piasku. Ponadto dywan po odkurzeniu wygląda znacznie korzystniej – jest wygładzony, a jego kolor ponownie cechuje wyrazistość.

Natomiast elektroszczotka – w porównaniu do turboszczotki – działa dzięki specjalnemu silnikowi. Do tego celu nie jest potrzebne zasysane powietrze. Poza tą różnicą to końcówki całkiem zbliżone do siebie, a przede wszystkim wykazujące się równie wysoką skutecznością w trakcie profesjonalnego sprzątania.

Ssawka szczelinowa

Jak sama nazwa wskazuje – ten rodzaj końcówki do odkurzaczy perfekcyjnie pasuje do usuwania zabrudzeń z trudnodostępnych zakamarków. Jest to możliwe dzięki wąskiej budowie tak zwanych szczelinówek. Mieszczą się one w nawet najmniejszych kątach, z czym ogromne problemy mają pozostałe rodzaje końcówek. Na jakość kompleksowego sprzątania biura wpływają właśnie takie detale.

Inne rodzaje końcówek do odkurzacza

Producenci oferują jeszcze co najmniej kilka innych końcówek. Mowa tu chociażby o wielofunkcyjnych ssawkach będących gigantycznym udogodnieniem podczas sprzątania biura. Warto także wyróżnić szczotki o niewielkich rozmiarach. Są one tworzone z myślą o czyszczeniu mebli bądź ścian. Pamiętaj, że z reguły im bardziej zaawansowany sprzęt, tym więcej elementów i dodatków jest gotowych do użycia.

Skorzystaj z usług świetnie wyposażonej firmy sprzątającej biura

Zdajemy sobie sprawę, iż często trudno zdecydować, którą końcówkę do odkurzacza należy użyć w trakcie poszczególnych etapów sprzątania firm. Wiemy również, że zaawansowany sprzęt wiąże się ze sporymi kosztami. Mamy jednak  dobrą informację – znamy rozwiązanie tych problemów.

Jest nim zaufanie specjalistom i skorzystanie z szerokiego zakresu usług, które świadczy nasza firma sprzątająca biura

. Posiadamy sprzęt najwyższej jakości – w tym także różne rodzaje odkurzaczy oraz rozmaite końcówki do nich. Dzięki nim jesteśmy w stanie perfekcyjnie usuwać wszelkie zabrudzenia z dywanów, parkietów, płytek i wielu, wielu innych powierzchni. Po więcej szczegółów odsyłamy na naszą stronę internetową.

Podsumowanie

Sprzątanie lokali biurowych wymaga używania różnych końcówek do odkurzaczy. Mowa tu między innymi o turbo- i elektroszczotkach, szczelinówkach, czy wielofunkcyjnych ssawkach. Dzięki nim można osiągać świetne efekty, ale… wciąż tkwi jeszcze jeden szkopuł. Wyposażenie się w taki sprzęt kosztuje, a oprócz kwestii finansowych trzeba jeszcze wykazywać się odpowiednią wiedzą.

Polecamy więc naszą firmę sprzątającą biura. Kompleksowo zajmiemy się utrzymywaniem czystości Twoich lokali służbowych. Posiadamy wysokojakościowy sprzęt, naszą kadrę tworzą tylko profesjonaliści, a podczas świadczenia usług zawsze i bez wyjątku zachowujemy najwyższe standardy. Obdarz nas zaufaniem – naprawdę warto!