Kompleksowe sprzątanie biura obejmuje najróżniejsze czynności. Część z nich jest dość powszechna i notorycznie się powtarza. Mowa tu między innymi o myciu podłóg, odkurzaniu wykładzin dywanowych, czy czyszczeniu akcesoriów komputerowych. Są też jednak specjalne zadania, które wykonuje się raz na jakiś czas. Tym razem wyjaśnimy czym jest polimeryzacja podłóg. Na czym ona polega, jakie niesie za sobą korzyści i kiedy warto się na nią decydować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Czym jest polimeryzacja podłóg?

Powyższe nazwa nie cieszy się zbyt dużą popularnością, dlatego z przyjemnością wyjaśnimy jej znaczenie. Polimeryzacja polega na nałożeniu na posadzkę substancji cechujących się specjalnymi właściwościami. Następnie należy poczekać, na ich dokładne wyschnięcie. Po nadejściu tego momentu zauważysz gotową nową powłokę. Proces ten zwie się jeszcze inaczej jako akrylowanie. Określenia te można stosować naprzemiennie.

Opisaliśmy, na czym polega polimeryzacja podłóg w największym skrócie. W praktyce zabieg ten jest zdecydowanie bardziej skomplikowany i składa się z kilku etapów. Chociażby jeszcze przed nałożeniem powłoki należy dokładnie oczyścić podłogę. Oprócz nieskazitelnej czynności powinna być również sucha i odtłuszczona. Tylko osiągnięcie takiego stanu pozwoli na prawidłowe wykonanie tego procesu.

Kiedy należy wykonać ten zabieg?

Przede wszystkim dużo zależy od indywidualnej oceny. Zazwyczaj akrylowanie podłogi wykonuje się po gruntownych czyszczeniach oraz w przypadkach, gdy powierzchnia jest już bardzo zniszczona. Widać na niej rysy, uszkodzenia, a jej kolor stał się wyblakły. Polimeryzacja może nadać tak zwane drugie życie Twojej posadzce, jednak musi być perfekcyjnie wykonana. W tym celu warto zatrudnić zawodowców, czyli naszą firmę sprzątającą biura.

Sprzątanie biur z polimeryzacją podłóg – korzyści

Firma to nie tylko miejsce pracy dla wielu osób, ale również pomieszczenia przeznaczone do spotkań z klientami. Nie ulega więc żadnym wątpliwościom fakt, iż czystość w tego typu obiektach powinna być na najwyższym poziomie. Ponadto warto zadbać o perfekcyjny stan poszczególnych elementów – w tym także podłóg. Właśnie dlatego tak wiele korzyści można odnieść dzięki polimeryzacji.

Przede wszystkim Twoje biuro zyska w oczach klientów. Zniszczona posadzka mogłaby odstraszyć osoby zainteresowane Twoimi produktami lub usługami. Zabieg ten zwiększy także bezpieczeństwo wszystkich użytkowników poprzez nadanie podłodze właściwości antypoślizgowych. Oprócz tego zaobserwuje się też wzrost wodoodporności i wytrzymałości. Ponadto znacznie zredukowane zostanie ryzyko powstania uszkodzeń, a lśniąca powierzchnia uatrakcyjni walory estetyczne. To bardzo ważne zwłaszcza w obiektach często odwiedzanych przez klientów.

Podsumowanie

Zabieg polimeryzacji podłóg to bardzo ważny etap sprzątania biura. Dzięki niemu Twoja posadzka odzyska dawny blask, a także zostanie zabezpieczona przed różnymi czynnikami. Jeżeli więc zauważysz rysy i przebarwienia, nie ma sensu dłużej czekać. Warto zdecydować się wtedy na akrylowanie.

Proces ten jest kilkuetapowy i najpierw trzeba się do niego odpowiednio przygotować poprzez między innymi dokładne oczyszczenie powierzchni. Zdajemy sobie sprawę, że dla kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z takim zabiegiem, może stanowić on istną abstrakcję. Mamy jednak pomysł, jak wybrnąć z tej sytuacji.

Wystarczy tylko, że zlecisz kompleksowe sprzątanie biura – wraz z przeprowadzeniem polimeryzacji podłóg – profesjonalnemu serwisowi sprzątającemu. Fachowcy wyróżniają się zarówno specjalistyczną wiedzą, jak i umiejętnościami pozwalającymi na osiąganie sukcesów w tej dziedzinie. Więcej o naszej działalności przeczytasz w tym artykule. Następnie skontaktuj się z nami, a ustalimy warunki naszej owocnej współpracy. Serdecznie zapraszamy!