Dbanie o wygląd własnego biura to jedno z najważniejszych zadań stojących przed ich właścicielami. Mnóstwo badań doświadcza, że pracownicy wykonują zadania efektywniej wtedy, gdy przebywają w czystych warunkach. To jednak niejedyna zaleta, o czym przekonasz się, czytając artykuł naszego serwisu sprzątającego. Głównym tematem będzie natomiast skuteczne pranie wykładzin biurowych. Dowiesz się, jak to zrobić, aby osiągnąć najlepszy efekt, więc zapraszamy do lektury!

Dlaczego pranie wykładzin biurowych jest ważne?

Biura to miejsca, w których w każdym dniu roboczym przebywa mnóstwo ludzi. Co więcej, mowa tu nie tylko o pracownikach, ale również klientach. W zależności od modelu prowadzonej działalności mogą to być pojedyncze osoby, dziesiątki, a nawet setki interesantów. Nic więc dziwnego, że obiekty te są nieustannie narażone na występowanie rozmaitych zanieczyszczeń. Nadzwyczaj często brudzą się wykładziny zwłaszcza w jesiennych i zimowych miesiącach. To natychmiast rzuca się wszystkim w oczy, dlatego warto szczególnie zadbać o czystość podłoża. W innym przypadku można odstraszyć klientów poprzez doprowadzenie ich do mało komfortowego samopoczucia.

Pranie wykładzin biurowych na sucho

Tak naprawdę czyszczenie wykładzin biurowych na sucho nie jest zbyt skomplikowanym zajęciem. Oczywiście najpierw trzeba wyposażyć się w odpowiedni środek. Następnie wystarczy go tylko rozsypać na podłożu tak, żeby objął całą powierzchnię. Kolejny krok to odczekanie – najczęściej okresu 30-60 minut, aczkolwiek wartość ta jest zależna od zaleceń producenta. Po tym czasie trzeba dokładnie odkurzyć dywan, dzięki czemu preparat czyszczący zostanie całkowicie zebrany. Aby jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność prania na sucho, należy przed rozpoczęciem procesu odkurzyć wykładzinę z kurzu i powierzchownych zabrudzeń.

Pranie wykładzin biurowych na mokro

Istnieje jeszcze jeden – równie skuteczny – sposób na pranie wykładzin biurowych. Tym razem mowa tu o czyszczeniu na mokro. To metoda stosowana do dywanów nadmiernie zanieczyszczonych. Na wstępie także warto odkurzyć podłoże w celu usunięcia łatwo dostępnych zabrudzeń. Kolejne zadanie polega na natryskiwaniu powierzchni dywanowej specjalnym środkiem czyszczącym. On doskonale radzi sobie z rozpuszczaniem brudu. Po pewnym czasie należy wykonać odsysanie preparatu za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego (natryskowo-ssącego) zwanego ekstraktorem, a Twoja wykładzina na pewno odzyska taki wygląd, jaki miała zaraz po jej kupnie.

Jak często należy czyścić wykładziny biurowe?

Podstawowa kwestia dotyczy charakteru Twojej firmy. Jeżeli w biurze przebywają tylko pracownicy, to łatwiej zachować dłuższą czystość niż w przypadku częstych odwiedzin klientów. Tak naprawdę najistotniejsza jest obserwacja. Warto kierować się zasadą, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której zabrudzenia znacznie przysłonią właściwy wygląd wykładziny. Przykładowo – jeżeli wyposażyłeś biuro w białe dywany, to powinny one mieć taką barwę przez cały okres użytkowania, a nie tylko w pierwszych dniach po zakupie. Z tego względu świetnym pomysłem jest bardzo częste (nawet codzienne) odkurzanie wykładziny, a także regularne (w określonych przedziałach czasowych) wykonywanie bardziej zaawansowanego czyszczenia, czyli prania na sucho lub mokro.

Podsumowanie

Reasumując, pranie wykładziny biurowej to zadanie, do którego warto podejść bardzo poważnie. Ma ono ogromne znaczenie nie tylko dla pracowników przebywających w firmie na co dzień, ale również dla odwiedzających klientów. Dywany możesz czyścić zarówno na mokro, jak i sucho, a wybór konkretnego sposobu w dużej mierze zależy od stanu czystości. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby uporać się z tym wyzwaniem we własnym zakresie, skontaktuj się z nami. Jesteśmy profesjonalną firmą sprzątającą biura i inne obiekty. Zachęcamy do zapoznania się szerzej z naszą działalnością – kliknij TUTAJ, a zostaniesz przekierowany na odpowiednią podstronę. Czekamy na kontakt z Twojej strony w celu omówienia szczegółów współpracy. Zapraszamy!