Obiekty sportowo-rekreacyjne są zazwyczaj bogato i różnorodnie wyposażone, żeby móc oferować swoim klientom jak najwięcej funkcji. Żeby taki stan rzeczy utrzymywał się regularnie, należy zadbać o utrzymywanie czystości w najwyższym stopniu. Tak zasobnie zagospodarowane miejsce wymaga szczególnej uwagi i wdrożenia nowoczesnych metod. To idealne wyzwanie dla profesjonalnego serwisu sprzątającego. Sprawdź, co robią profesjonaliści, aby siłownia zawsze wyróżniała się najwyższymi standardami higieny.

Każdy rodzaj sprzętu wymaga dezynfekcji

Kluczowy element sprzątania siłowni to dokładna dezynfekcja sprzętu. Szczególnie podkreślamy w tym przypadku słowo “dezynfekcja”, ponieważ użycie tradycyjnych środków czystości jest niewystarczające. Chodzi tu przecież głównie nie o usuwanie jakichś zabrudzeń (które oczywiście mogą się zdarzyć), tylko przede wszystkim o pozbycie się bakterii i zarazków. Niestety one uwielbiają osadzać się na właśnie tego typu miejscach. Każdego dnia mnóstwo trenujących ludzi dotyka przecież tych samych powierzchni.

Niepokojące są zwłaszcza wyniki badań, które wyraźnie wskazują na niebezpieczeństwa związane z brakiem przeprowadzania regularnego sprzątania obiektów sportowo-rekreacyjnych. Liczba zarazków i bakterii potrafi w błyskawicznym tempie osiągnąć niezwykle wysokie rozmiary. Mogą one przekroczyć nawet wskaźniki zmierzone w innych miejscach użytku publicznego takich jak restauracja, czy galeria handlowa. Tym bardziej istotne jest, aby nie zapominać o dezynfekcji. Najlepiej więc powierzyć to zadanie profesjonalnemu serwisowi sprzątającemu, który poradzi sobie z nim zarówno szybko, jak i skutecznie.

Sprzątanie siłowni obejmuje także szatnie i łazienki

Nie wolno zapomnieć, że siłownia to nie tylko poszczególny sprzęt, ale również inne pomieszczenia, czyli między innymi szatnie i łazienki. Praktycznie wszyscy korzystają z tych miejsc, przez co są one także narażone na wpływ różnego rodzaju zarazków. Dlatego wszystkie powierzchnie dotykane przez ludzi – szafki, regały, poręcze, czy prysznice – powinny być dokładnie czyszczone. Sprzątanie obiektów sportowo-rekreacyjnych charakteryzuje się właśnie dbałością o każdy szczegół.

Podłogi również muszą być czyste

Sprzątanie siłowni obejmuje także czyszczenie podłóg. Zazwyczaj do tego celu używa się specjalnych środków. Przed dokonaniem ich zakupu warto jednak określić typ nawierzchni. Przykładowo do usuwania zabrudzeń z wykładziny przeznaczone są inne produkty niż do parkietów sportowych, o których więcej przeczytasz w tym artykule. Z tego względu używanie tego samego środka do różnych rodzajów podłóg nie jest z pewnością korzystnym rozwiązaniem.

Rozmieszczenie płynów dezynfekcyjnych

Wiele miejsc użytku publicznego zostało zobligowanych do umieszczenia płynów dezynfekcyjnych ze względu na obostrzenia w związku z panującą pandemią koronawirusa. Co jednak ciekawe, sprzątanie siłowni w dużej mierze opierało się na tym właśnie elemencie jeszcze w czasach przed pandemią. W wielu tego typu obiektach płyny do dezynfekcji znajdują się zarówno przed wejściem na salę treningową, jak i wewnątrz niej. Dzięki temu klienci mogą używać ich także pomiędzy wykonywanymi ćwiczeniami.

Zatrudnij serwis sprzątający i nie martw się o stan swojej siłowni

Zdajemy sobie sprawę, że sprzątanie obiektu sportowo-rekreacyjnego wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu, a mianowicie zatrudnienie firmy sprzątającej. Profesjonaliści realizują sprzątanie siłowni z użyciem najlepszych technik i najwyższej jakości sprzętu. Ich nabyta wiedza pozwala im przeprowadzać dezynfekcję szybko i skutecznie. Korzystając z usług naszej firmy, zagwarantujesz swoim klientom dostęp do nad wyraz czystego i bezpiecznego obiektu.