Kompleksowe sprzątanie biur, galerii handlowych, restauracji i innych miejsc użytku publicznego wiąże się z potrzebą wykonywania wielu złożonych czynności. Do tej grupy z pewnością należy mycie okien. Wbrew pozorom to zadanie, z którym nie jest łatwo sobie poradzić. W tym artykule przybliżamy metody, które stosuje profesjonalny serwis sprzątający taki jak nasz, aby osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty. Zostań więc z nami!

Korzystanie tylko ze ściereczek przeznaczonych do tego celu

Fundamentalną kwestią, o którą należy zadbać jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań związanych ze sprzątaniem biura lub innych obiektów, jest dobór odpowiedniego sprzętu. Mycie okien nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem.

Często najważniejszą rolę w tym zadaniu odgrywają ściereczki. Szczególnie rekomendowane są szmatki wykonane z mikrofibry, czyli niezwykle delikatnego materiału. Ich główny atut polega na pełnieniu kilku funkcji jednocześnie. Mowa tu nie tylko o idealnym usuwaniu wszelkich zabrudzeń, ale również o nadaniu powierzchni szklanej nieskazitelnego blasku.

Co więcej, nasz serwis sprzątający zajmuje się dosłownie każdym elementem okien. Mamy tu na myśli między innymi całą obudowę. Do tego celu także używamy klasowych środków czystości, ponieważ nie lekceważymy żadnej, nawet najmniejszej części okien.

Stosowanie dedykowanych środków czystości

Oczywiście samo użycie ściereczek z mikrofibry bądź innego klasowego materiału nie wystarczy do osiągnięcia perfekcyjnego wyglądu powierzchni szklanych. Absolutna podstawa to użycie wody, aczkolwiek nie zwykłej, a demineralizowanej. Jest ona przygotowana poprzez specjalny system filtracyjny, dzięki czemu jej właściwości wyróżniają się ponadprzeciętnością.

To jednak jeszcze nie koniec wyposażenia przeznaczonego do mycia okien. W sprzątaniu lokali biurowych, mieszkalnych, czy jakichkolwiek innych niezwykle ważne znaczenie mają dedykowane środki czystości. Jesteśmy profesjonalistami, więc wyróżniamy się posiadaniem wysokojakościowego wyposażenia. Korzystamy tylko ze środków do mycia okien, które pochodzą od sprawdzonych producentów i zawierają najlepsze składniki.

Dodatkowe narzędzia

Oczywiście liczba narzędzi służących do mycia okien nie jest zbyt pokaźna. Pomimo to należy wyposażyć się w najpotrzebniejszy sprzęt. Przykładowo podczas sprzątania biura cechującego się ogromnymi rozmiarami, ogromną trudność stanowi dotarcie do wszystkich jego elementów.

Jeżeli powierzchnie szklane są umieszczone na kilku, kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu metrach wysokości, niezbędne jest użycie dodatkowych narzędzi. Do tego celu najlepiej sprawdzają się kije teleskopowe, na których końcach zamieszczone są specjalne szczotki, gąbki lub gumowe ściągaczki. Dzięki nim można perfekcyjnie pozbyć się zabrudzeń niezależnie od wysokości, dlatego nasz serwis sprzątający często stosuje tę właśnie metodę.

Mycie od góry do dołu – podstawowa zasada serwisu sprzątającego

Wielokrotnie w innych artykułach przytaczaliśmy zasadę czyszczenia danych przestrzeni w odpowiedniej kolejności, to znaczy od góry do dołu. Dzięki temu zabrudzenia spływając na dolny obszar, nie niweczą całego wysiłku. To znaczne ułatwienie i usprawnienie pracy podczas sprzątania firmy, mieszkania, czy jakiegokolwiek innego obiektu.

Unikanie mycia okien w słonecznych warunkach

Nasz serwis sprzątający zdaje sobie sprawę z faktu, iż promienie słoneczne bezpośrednio padające na szklany element to dość problematyczna sytuacja. W takim przypadku praktycznie niemożliwe jest dokonanie oceny dotyczącej powstania ewentualnych smug lub zacieków. Nawet najlepszy wzrok nie pomoże w poradzeniu sobie z tak niezmiernie ograniczoną widocznością, dlatego zwracamy na ten aspekt szczególną uwagę.

Podsumowanie

Reasumując, mycie okien to jedno z najważniejszych i jednocześnie najbardziej skomplikowanych zadań niezbędnych do utrzymania biura i innych obiektów w czystości. Z tego względu nasz serwis sprzątający stosuje zaawansowane metody w celu pozbycia się nie tylko zabrudzeń, ale również uzyskania perfekcyjnego widoku wszystkich elementów.

Jeżeli chcesz na własne oczy zobaczyć efekty naszej pracy, nie czekaj i skorzystaj z naszej oferty już teraz! Świadczymy kompleksowe usługi sprzątania biur, mieszkań, galerii handlowych, terenów zielonych zewnętrznych i innych obiektów. Odwiedź stronę internetową, aby poznać więcej szczegółów. Zapraszamy!