Intensywny tryb życia i mnóstwo służbowych obowiązków sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnych usług nie trzeba zajmować się czasochłonnym sprzątaniem i jednocześnie możesz cieszyć się idealnie czystym mieszkaniem, biurem czy innym pomieszczeniem. Jednym z najważniejszych aspektów, który wpływa na podjęcie decyzji o rozpoczęciu współpracy firmą sprzątającą, jest cennik usług. Od czego więc zależy cena usług i jak kształtują się stawki w poszczególnych miastach? Poniżej analizujemy najważniejsze czynniki.

Specyfika zleconych prac

Rodzaj prac, które zlecisz firmie sprzątającej, ma ogromny wpływ na koszty ich wykonania. Jeśli potrzebujesz typowych usług sprzątających obejmujących podstawowe czynności, zapłacisz średnią rynkową kwotę. Kiedy jednak zatrudnisz firmę sprzątającą do uporządkowania mieszkania po przeprowadzce czy po gruntownym remoncie, cena może być zdecydowanie wyższa. Wiele przedsiębiorstw dywersyfikuje swoje usługi i proponuje realizowanie czynności dodatkowych, takich jak grabienie liści wokół domu czy odśnieżanie podjazdu zimą, co oczywiście wiąże się z większymi kosztami.

Charakterystyka sprzątanego miejsca

Cena usług sprzątających zależy również od specyfiki miejsca, którym pracownicy mają się zająć. Firmę możesz zatrudnić do sprzątania domu czy mieszkania, ale także do utrzymania czystości w biurze czy przedsiębiorstwie. Jeśli na miejscu znajdują się specjalistyczne urządzenia czy inne przedmioty wymagające fachowego traktowania lub utrudniające przeprowadzenie płynnych działań porządkowych, oczywistym jest, że cena usług może wzrosnąć.

Częstotliwość realizowanych usług

Decydując się na skorzystanie z usług firmy sprzątającej, możesz zrobić to jednorazowo bądź nawiązać długotrwałą współpracę. Warto zdawać sobie sprawę, że w pierwszym przypadku cena będzie stosunkowo większa. Natomiast jeśli zamierzasz regularnie korzystać z pomocy pracowników, możesz liczyć na atrakcyjniejsze warunki finansowe. W niektórych przedsiębiorstwach klientom proponowane są abonamenty, w których dokładnie określa się zakres usług, okres ich realizacji i stawkę. Znaczenie ma także sposób, w jaki będziesz rozliczać się z firmą sprzątającą. W zależności od różnych czynników może być to opłata za wykonanie konkretnych czynności bez względu na czas bądź po prostu stawka godzinowa.

Wielkość mieszkania

Metraż w dużym stopniu determinuje ostateczną kwotę usługi, ponieważ im większa powierzchnia pomieszczenia, tym więcej obowiązków czeka pracowników firmy sprzątającej. Stawki są różne i zależą od wielu czynników, jednak sytuacja na rynku wygląda tak, że za standardowe sprzątanie mieszkania nieprzekraczającego 40 m2 powierzchni zapłacisz od 65 do około 90 złotych. Większe domy czy wille to już koszt oscylujący w granicach od 120 do nawet 200 złotych.

Renoma firmy

Firmie sprzątającej, jak każdemu podmiotowi biznesowemu, zależy na kreowaniu pozytywnego wizerunku, który bezpośrednio przekłada się na postrzeganie całej organizacji oraz rzutuje na aspekty finansowe. Dlatego czynnikiem, który wpływa na cennik usług, jest renoma i popularność. Jeśli firma sprzątająca jest znana ze swojej jakości, rozbudowanych usług i profesjonalizmu, może sobie pozwolić na ustalenie nieco wyższych cen. Inaczej jest w przypadku współpracy z naszą firmą, ponieważ łączymy wysoką jakość z konkurencyjnymi stawkami.

Lokalizacja – miasto oraz możliwość dojazdu

W zależności od miasta możesz spotkać się z innymi cenami. Nie są one drastycznie różne, ale pewien rozdźwięk jest widoczny. Najwięcej zapłacisz w dużych aglomeracjach – Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Firmy sprzątające rozpatrują lokalizację, także jeśli chodzi o dokładny adres klienta, więc jeśli mieszkasz poza granicami miasta lub dojazd do Twojej posesji jest z jakichś względów utrudniony, usługodawca może wliczyć to w koszty.

Wyposażenie firmy sprzątającej

Jakość świadczonych usług jest zależna od wiedzy, kwalifikacji i umiejętności pracowników, ale także od sprzętu, jakim dysponują. Oczywiste jest, że nowoczesne akcesoria i urządzenia potrafią znacząco podnieść poziom wykonywanych działań i zwiększyć ich efektywność. Podobnie sytuacja wygląda ze środkami czystości. Specjalistyczne preparaty gwarantują skuteczne usuwanie najtrudniejszych zabrudzeń i zapewniają sprzątanym powierzchniom czy materiałom odpowiednią pielęgnację, więc nie musisz bać się, że coś zostanie uszkodzone. Dlatego też nawiązując współpracę z firmą, zwróć uwagę na cennik, ale także na sprzęt i środki chemiczne, tak aby nie okazało się, że cena jest atrakcyjna, ale wyposażenie niskogatunkowe. W ramach współpracy z naszą firmą masz pewność, że używamy profesjonalnego wyposażenia i gwarantujemy konkurencyjne stawki!