Siedziby firm to miejsca szczególnie narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, a także bakterie, zarazki i drobnoustroje chorobotwórcze. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest banalnie prosta – częste przemieszczanie się wielu ludzi. Żeby wnętrze zachowywało przez cały czas najwyższe standardy, trzeba obowiązkowo zadbać o jego porządek. Do największych wyzwań z pewnością należy sprzątanie posadzek. To zadanie niezwykle wymagające i sprawiające mnóstwo trudności, o czym świadczy fakt, że wielokrotnie radzi sobie z nim dopiero profesjonalna firma sprzątająca biura. Jak więc czyścić posadzki w firmie? Przeczytaj poniżej.

Zacznij od planu

W tym przypadku trzeba doprecyzować słowo plan. Mowa tu o stworzeniu strategii sprzątania całego wnętrza, a to bezpośrednio oddziałuje na posadzkę. Chcąc zrobić generalny porządek, nie ma sensu najpierw zajmować się szorowaniem podłogi, ponieważ uniknięcie zabrudzenia jej podczas wykonywania innych czynności to zadanie graniczące wręcz z cudem. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że prawidłowe planowanie w dużym stopniu wiąże się z posiadaniem odpowiedniej wiedzy, dlatego najlepszą i najszybszą metodą jest skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy gwarantują kompleksowe sprzątanie biur.

Nie można również zapomnieć o uwzględnieniu specyfiki danej posadzki. Może ona składać się z różnych materiałów – począwszy od drewna, poprzez płytki, a skończywszy na gresie. To niezwykle istotna kwestia, ponieważ od niej zależy dobór zarówno sposobu czyszczenia powierzchni, jak i odpowiedniego sprzętu.

Najpierw sucho, potem mokro

Powyższa zasada jest bardzo często stosowana ze względu na swoją niezawodną skuteczność. Jak sama nazwa wskazuje, prace związane z wyczyszczeniem posadzki należy zacząć od usuwania brudu na sucho, stosując między innymi odkurzanie. Jeżeli zmienisz kolejność i najpierw spróbujesz sprzątnąć osadzony pył na mokro, prawdopodobnie dołożysz sobie mnóstwo pracy poprzez spowodowanie jeszcze większego zabrudzenia powierzchni. 

Ponadto do czyszczenia posadzki warto użyć specjalistycznego odkurzacza przemysłowego. Takie urządzenie wyróżnia się znacznie lepszą efektywnością od tradycyjnego odkurzacza ze względu na większą moc ssania, a co za tym idzie, większą wydajność i efektywność. Żeby móc użyć takiego sprzętu, masz do wyboru trzy opcje: kupić go (aczkolwiek wiąże się to z poniesieniem całkiem sporych kosztów finansowych), wypożyczyć, albo zatrudnić profesjonalną firmę. My proponujemy wybrać ostatni z tych sposobów, gdyż serwis sprzątający posiada w swoim wyposażeniu odkurzacze przemysłowe charakteryzujące się najwyższą jakością. Co więcej, pracownicy serwisu sprzątającego wyczyszczą posadzkę w całości, a Ty zyskasz cenny czas, mając pewność, że powierzyłeś swoje biuro w ręce ekspertów w swojej dziedzinie. 

Użyj sprawdzonych środków czystości

Woda jest w wielu sytuacjach bardzo pomocna, ale podczas usuwania zabrudzeń z posadzki jej właściwości są niewystarczające. Wprawdzie usunie ona powierzchowne zanieczyszczenia, aczkolwiek z trudniejszymi substancjami sobie nie poradzi. Niezbędne są więc środki czystości, które umożliwiają perfekcyjne zachowanie czystości posadzki. Oprócz tego spełniają one szereg innych funkcji. Zabezpieczają podłogę na długi okres, stanowiąc naturalną barierę ochronną, pielęgnują ją, a także nadają prawdziwy efekt świeżości pod względem wizualnym. Takich właśnie preparatów używa profesjonalna firma sprzątająca biura.

Wybierz profesjonalistów

Reasumując, czyszczenie posadzki w firmie to zadanie znacznie trudniejsze, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Wymaga ono również poświęcenia sporej ilości cennego czasu, gdyż chcąc naprawdę dokładnie zadbać o czyste pomieszczenie pracy, potrzeba mnóstwo wysiłku. Na szczęście jest jednak sposób, żeby osiągnąć ten cel nie tylko szybko, ale również skutecznie, czyli zatrudnić profesjonalny serwis sprzątający.

Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty. Wykonujemy kompleksowe usługi sprzątania biur, a nasz zespół tworzą najwyższej klasy fachowcy. Oprócz wysokich umiejętności naszych pracowników wyróżniamy się również specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu utrzymanie biura w czystości nie stanowi dla nas problemu.