Przeczytaj ten artykuł, jeżeli chcesz poznać charakterystykę profesjonalnych usług porządkowych. Jak wyglądają w praktyce? Co można zlecić zewnętrznej firmie i dlaczego jest to opłacalny wybór? To tylko część pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w poniższym wpisie.

Profesjonalne usługi porządkowe – dla kogo i gdzie?

Każda firma świadcząca usługi porządkowe przygotowuje swój indywidualny cennik czy zakres prac, ale na ogół dotyczą one takich obiektów jak:

  • domy, mieszkania, apartamenty,
  • biura,
  • magazyny, hale przemysłowe,
  • sklepy, punkty usługowe.

Część przedsiębiorstw nie tylko specjalizuje się w przywracaniu czystości wewnątrz budynków, ale też oferuje usługi porządkowe na terenach zewnętrznych – w ogrodach, na parkingach czy we wszelkich innych przestrzeniach wymagających profesjonalnej opieki. Ze względu na rozpiętość usług są one świadczone w modelu B2B i B2C, co w praktyce oznacza, że korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i firmy, instytucje oraz wszelkiego typu organizacje.

Co można zlecić zewnętrznej firmie

Dużym atutem firm sprzątających jest ich elastyczność względem potrzeb konkretnego klienta. Oznacza to, że pakiet usług jest modyfikowalny. Przykładowe wsparcie dla biur i zakładów pracy może obejmować:

Wiele zależy też od sprzętu, który posiada wybrana firma. Dobrze wyposażone przedsiębiorstwa automatyzują i usprawniają prace związane między innymi z czyszczeniem wykładzin czy myciem podłóg w pomieszczeniach wielkopowierzchniowych.

Niektóre firmy świadczące usługi porządkowe specjalizują się też w dezynfekcji i ozonowaniu pomieszczeń. Zakres działań może być niestandardowy i obejmować prace np. podczas jednorazowej usługi w domu, który wymaga gruntownego posprzątania, oczyszczenia i uporządkowania, jak i polegać na regularnej współpracy i systematycznym sprzątaniu biura.

Jak realizuje się usługi porządkowe

Po ustaleniu warunków współpracy. w tym cennika oraz zakresu usług, pora na realizację, czyli prace porządkowe. Ich harmonogram również jest kwestią indywidualną. W niektórych biurach czy zakładach przemysłowych sprzątanie wykonuje się w trakcie godzin pracy. Są też miejsca, jak kina, gdzie generalnie porządki przeprowadza się dopiero po opuszczeniu sali przez ostatnich widzów. Wszystko zależy więc od preferencji i potrzeb klienta. Firmy oferujące sprzątanie specjalizują się zresztą w logistyce pracy, układając trasy swoich pracowników czy dysponując sprzętem w taki sposób, żeby jak najefektywniej wykorzystać każdy dzień.

Firmy sprzątające posiadają własne urządzenia, przyrządy i chemię, mogą też zadbać o dostawy środków higienicznych w rodzaju papieru toaletowego czy mydła. Ich prace są kompleksowe, a więc obejmują wszystkie elementy niezbędne do realizacji celu, łącznie z segregowaniem i wynoszeniem odpadów czy transportem sprzętu.

Usługi porządkowe – warto powierzyć je specjalistom

Prace porządkowe niekiedy polegają jedynie na odkurzaniu i myciu podłóg, ale mogą też wykraczać poza sam budynek lub być bardzo specjalistyczne. Oto najważniejsze korzyści płynące z decyzji o outsourcingu tego typu usług.

  1. Oszczędność pieniędzy wynikająca z braku konieczności zatrudniania pracowników. Opłata abonamentowa wymaga jedynie opłacenia faktury, np. raz na miesiąc.
  2. Sprawne i profesjonalne czyszczenie, porządkowanie oraz sprzątanie obiektu. Zewnętrzne firmy korzystają z zaawansowanych technologicznie urządzeń i sprawdzonych detergentów.
  3. Elastyczne dopasowanie harmonogramu i zakresu prac porządkowych do sposobu korzystania z wybranego budynku.
  4. Czysta i uporządkowana przestrzeń sprzyja wydajnej pracy zmotywowanych pracowników funkcjonujących w bezpiecznym i higienicznym środowisku.
  5. Zadbane obiekty firmowe, instytucjonalne lub prywatne budują pozytywny wizerunek osób, które dbają o ich profesjonalną opiekę.

Perfect Cleaning – kompleksowe działanie

Oferta Perfect Cleaning jest doskonałym przykładem na to, jak powinno działać przedsiębiorstwo świadczące outsourcing usług porządkowych. Od codziennego czyszczenia biur i sklepów, po niestandardowe realizacje w obiektach sportowych, skończywszy na osiedlach mieszkaniowych czy w magazynach – jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest rzetelność, terminowość i efektywność. Na tle konkurencji wyróżniamy się szerokimi możliwościami dla każdego klienta. Prace mogą obejmować też wsparcie techniczne, czyli usługi serwisu „złotej rączki”.

Podsumowując, usługi polegające na porządkowaniu, sprzątaniu i czyszczeniu budynków oraz terenów zewnętrznych mogą przybierać różną formę, dlatego tak istotne jest wzięcie pod uwagę indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.