Czynności porządkowe różnią się od siebie specyfiką w zależności od konkretnych przypadków. Jednym z bardziej wymagających wyzwań jest bez wątpienia sprzątanie po remoncie. Mnóstwo ludzi nie wie, jak w ogóle zabrać się za to zadanie. Jeżeli chciałbyś otrzymać kilka cennych rad w tym zakresie, to zachęcamy do pozostania z nami. W dalszej części tego artykułu wyjaśniany, od czego powinno się zacząć sprzątanie pomieszczeń po przeprowadzonym remoncie.

Środki do sprzątania po remoncie

W niektórych przypadkach wykonywanie wielu czynności porządkowych wymaga dodatkowego wyposażenia się w specjalistyczne narzędzia. Dzięki temu prace zostaną wykonane sprawnie i szybko. Przydadzą się oczywiście mopy, szczotki, szufelki i środki do sprzątania. Warto zwrócić uwagę na specyfikę preparatów i materiałów, do jakich ich używasz, aby nie okazało się, że czyszcząc drewnianą podłogę z resztek farby, jednocześnie ją niszczysz. Jeśli na przykład została użyta farba rozpuszczalnikowa, do jej usunięcia konieczny będzie rozpuszczalnik, rzecz jasna dobrany do rodzaju zarówno farby, jak i powierzchni. Co więcej, jeszcze przed rozpoczęciem remontu, warto przygotować pomieszczenia przed obecnością różnych pyłów lub odłamków. W jaki sposób? Poprzez rozłożenie takich materiałów jak folie lub tektury malarskie. Po tym kroku zyskasz pewność, że wszelkie zanieczyszczenia nie trafią bezpośrednio na podłogę, co z pewnością ułatwi późniejsze sprzątanie.

Chcąc dodatkowo zaimpregnować wierzchnie warstwy, należy zakupić przeznaczone do tego środki. Inne do drewna, inne do kamienia i jeszcze inne do powierzchni z tworzyw sztucznych, a to oczywiście wiąże się z kosztami. Do odkurzania przyda się odkurzacz z dużą mocą, na przykład przemysłowy, ponieważ w mieszkaniu po remoncie odkurzać trzeba zazwyczaj kilka razy.

Na kolejnym etapie ważny staje się także wybór ściereczek. Warto rozglądnąć się za tymi super chłonnymi, dzięki czemu ograniczysz ryzyko nadmiernego zmoczenia nowych powierzchni. Dzięki dobrej jakości szmatkom przyspieszysz też cały proces, dokładnie zbierając zabrudzenia, bez rozmazywania ich. Wyzwaniem może być także utylizacja resztek materiałów, śmieci i gruzu, szczególnie jeśli są to większe ilości. Dlatego już przed startem remontu dobrze jest zadbać o te kwestie.

ABC sprzątania po remoncie – najpierw na sucho, potem na mokro

Po każdym remoncie (nawet małym) zostaje dużo pyłów i kurzu. Nie da się tego uniknąć, ale podczas sprzątania musisz pamiętać o istotnym fakcie – jeżeli będziesz próbować pozbyć się tego rodzaju substancji na mokro, to znacząco pogorszysz sytuację i dołożysz sobie pracy. Najpierw więc wykonaj wszystkie możliwe czynności na sucho, czyli między innymi pozbądź się pyłu. Do tej czynności polecany jest specjalistyczny sprzęt – idealnie nada się odkurzacz przemysłowy, który świetnie radzi sobie z trudnymi zanieczyszczeniami. Z takich urządzeń korzystają profesjonalne firmy sprzątające biura i mieszkania, dzięki czemu nie będziesz musiał przeznaczać dodatkowych pieniędzy

Pamiętaj też, że przy dużej ilości pyłu nie da się go usunąć za jednym zamachem. Nawet gdy odniesiesz złudne wrażenie, że udała Ci się ta sztuka, miej na uwadze, że tego typu zanieczyszczenia zbierają się w powietrzu i po chwili ponownie opadną na podłoże. Rób więc przerwy i powtarzaj czynność aż do skutku. Dopiero po wykonaniu tego zadania, możesz zająć się czyszczeniem na mokro. Używaj szmatek, ale pamiętaj, żeby były jak najbardziej chłonne. Do tego korzystaj ze specjalnych detergentów, których właściwości pozwolą Ci osiągnąć cel szybciej i skuteczniej. Dla serwisu sprzątającego to priorytetowe wyposażenie, dlatego jeżeli zdecydujesz się na usługi profesjonalnej firmy, będziesz miał gwarancję zajmowania się poszczególnymi czynnościami w fachowy sposób

Pamiętaj o prawidłowej kolejności prac – zacznij od góry

Każde sprzątanie powinno odbywać się według prawidłowej kolejności wykonywania poszczególnych etapów. Zasada ta jest szczególnie istotna, aby ułatwić sobie prace porządkowe. Z tego względu najpierw należy usuwać kurz, pyły i wszelkie inne zabrudzenia z elementów umiejscowionych najwyżej. Mamy tu na myśli zwłaszcza sufit, a następnie ściany. Dopiero na końcu należy zająć się sprzątaniem podłogi.

Dlaczego powinna obowiązywać właśnie taka kolejność? W innym przypadku dołożyłbyś sobie mnóstwo pracy. Wyczyszczenie najpierw dolnych partii pomieszczeń nie miałoby żadnego sensu, ponieważ pyły i różnego rodzaju odłamki spadałyby na nie podczas usuwania ich z sufitu i ścian. To w konsekwencji sprawiłoby, że tę samą czynność musiałbyś wykonywać podwójnie. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest szanowanie swojego czasu i wykonywanie poszczególnych prac związanych ze sprzątaniem po remoncie w takiej kolejności, jaką proponujemy.

Warto jeszcze pamiętać, że nie warto zostawiać wszystkiego na koniec. Rzecz jasna trudno w trakcie trwającego remontu przeprowadzać dokładne porządki, aczkolwiek chociaż usuwanie większych zabrudzeń może okazać się bardzo pomocne. Dzięki temu generalne porządki będą zdecydowanie szybsze i mniej skomplikowane do wykonania.

Czyszczenie zabrudzeń po farbie

Aby zapewnić Państwu jak najlepszy efekt po remoncie, jesteśmy w stanie skutecznie i szybko pozbyć się problemu, jakimi są zabrudzenia po farbie z mebli, podłogi i innych powierzchni. Dzięki temu Państwa środowisko będzie czyste i bezpieczne, a Wy będziecie mogli cieszyć się pięknem swojego otoczenia. Farbę z różnych wierzchni można usunąć środkiem czyszczenia na mokro, np. zwykłą szmatkom nasączoną wodą lub za pomocą środków chemicznych. Te drugie preparaty są niebezpiecznymi substancjami, silnie działającymi i mogącymi wywołać podrażnienia skóry i oczu, a także powodować problemy z oddychaniem. Dlatego też należy uważać podczas ich stosowania i postępować zgodnie ze wskazówkami producenta. Warto przed rozpoczęciem mycia zabrudzonych mebli, zabezpieczyć się w rękawiczki i maseczki ochronne oraz zapewnić dostęp do świeżego powietrza. 

Chcesz gwarancji skuteczności? Wybierz firmę sprzątającą

Powyższe rady powinny znacznie ułatwić Ci sprzątanie po remoncie. Ale jak widać, porządki po remoncie to czasochłonne i wymagające zajęcie, tym bardziej jeśli remontowane było całe mieszkanie, a nie tylko dany pokój. Trzeba zorganizować sprzęt, kupić odpowiednie środki do sprzątania i wykonać niełatwą pracę. Co, jeśli ze względu na obowiązki służbowe nie masz na to czasu? Albo nie pozwala Ci na to stan zdrowia? Co jednak ciekawe, proponujemy jeszcze lepsze i skuteczniejsze rozwiązanie. Mowa tu o zatrudnieniu profesjonalistów. Firma sprzątająca – taka jak nasza – wykona wszystkie prace porządkowe z należytą starannością. Po pierwsze, realizujemy poszczególne etapy z zachowaniem najwyższych standardów. Wiemy, czym należy zająć się na początku, a co można zachować na koniec.

Ponadto do świadczonych przez nas usług używamy najlepszego sprzętu. Posiadamy narzędzia, które trudno spotkać w tradycyjnym mieszkaniu. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu jesteśmy w stanie realizować powierzone nam zadania w ekspercki sposób, a efekty z nich docenia szerokie grono naszych zadowolonych klientów. Dołącz do nich już teraz!

Podsumowanie

Przedstawiliśmy najważniejsze zasady, które ułatwią Ci zabranie się za sprzątanie po remoncie. W celu efektywniejszego wykonania rozmaitych prac porządkowych w tym zakresie polecamy skorzystać z naszej oferty. Profesjonaliści realizujący podobne zadania od lat zapewnią wysoką jakość oraz szybkość działania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, dlaczego warto zatrudnić serwis sprzątający, odsyłamy Cię do tego artykułu. Przeczytaj go, a następnie skontaktuj się z nami w celu ustalenia warunków naszej współpracy. Zapraszamy!