Utrzymanie biura w czystości to fundamentalne zadanie, z którym muszą mierzyć się właściciele i zarządzający tego typu miejscami. Niestety nie każdy dobrze radzi sobie z tym wyzwaniem. Wielu błędów można jednak uniknąć poprzez odpowiednie przygotowanie. Z tego względu zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym ostrzeżemy przed najczęstszymi pomyłkami występującymi podczas sprzątania biura.

Nieprawidłowy plan działania

Spora część ludzi wykonując zadanie sprzątania firmy, już na wstępie źle się za nie zabiera. Niektórzy kompletnie zapominają o stworzeniu jakiegokolwiek planu działania, a inni wprawdzie wykreowali pewną kolejność czynności, ale popełnili przy tym liczne błędy. Przede wszystkim należy zapamiętać dwie priorytetowe zasady.

Sprzątamy najpierw od góry, a potem systematycznie schodzimy w dół. Dzięki temu unikniemy dokładania sobie dodatkowej pracy poprzez przykładowe kilkukrotne wycieranie podłogi. Druga istotna reguła dotyczy czyszczenia powierzchni na mokro dopiero na samym końcu. Oznacza to, że najpierw usuwamy wszelkie zabrudzenia, stosując “suche” metody, a dopiero później wprowadzamy wodę oraz różnego rodzaju środki czystości. Jeżeli zastosujesz te dwie podstawowe zasady, sprzątanie lokali biurowych stanie się zdecydowanie łatwiejszym zajęciem.

Używanie nieodpowiednich preparatów

Notorycznie pojawiającym się błędem podczas sprzątania firm jest nierozsądne korzystanie ze środków czystości. Każdy preparat ma swoje ściśle określone zastosowanie, a informacje na ten temat można znaleźć na etykiecie. Niestety niektórzy ludzie nie przywiązują do tej sprawy zbyt dużej wagi, a co za tym idzie – niepoprawnie używają danego produktu. W takim przypadku oczywiście trudno o perfekcyjne sprzątanie biura. Co więcej, takie działanie może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni. Równie niebezpiecznym ruchem jest korzystanie z tej samej wody przez cały proces czyszczenia lokali biurowych. Jeżeli sam nie wiesz, jakich preparatów używać, zatrudnij serwis sprzątający, a profesjonaliści zrobią wszystko za Ciebie.

Brak czystych akcesoriów

Nawet w przypadku używania najlepszej ściereczki dostępnej na rynku, po jakimś czasie i tak należy ją wymienić. Nie ma możliwości, aby w trakcie sprzątania biura używać tylko jednej szmatki. Nie dość, że jest to kompletnie nieefektywne, to jeszcze nad wyraz niehigieniczne. Pamiętaj też, aby nie oceniać stopnia zabrudzenia ściereczki “na oko”. Czasami zdarza się, że pod względem wizualnym wciąż nadaje się do użytku, aczkolwiek rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Niektóre zanieczyszczenia nie są po prostu zbyt widoczne, a mimo to istnieją.

Powierzchowne sprzątanie biura

Wymycie podłogi, okien i przetarcie ściereczką biurka wcale nie oznacza, że zostało wykonane kompleksowe sprzątanie biura. Do tego celu potrzeba podjąć znacznie bardziej rozległe działania. Przykładowo usunięcie kurzu z regału stojącego w głównym punkcie gabinetu nie sprawia, że problem całkowicie zniknął. Szkodliwe pyły osadzają się przecież na różnych powierzchniach. Jeżeli nie pozbędziemy się ich z trudnodostępnych zakamarków, będą wciąż narażać na utratę zdrowia ludzi przebywających w tym pomieszczeniu. Po raz kolejny zaznaczymy więc, że warto zdecydować się na ofertę profesjonalnej firmy sprzątającej, która wyczyści nawet najdrobniejszy element Twojego biura.

Brak odpowiedniej ilości czasu

Mnóstwo osób nie ma czasu na sprzątanie ze względu na obowiązki zawodowe i prywatne. Próba utrzymywania czystości biura w pośpiechu zazwyczaj nie kończy się sukcesem. Dlatego warto rozważyć inne rozwiązanie, a mianowicie skorzystanie z usług serwisu sprzątającego. Profesjonaliści wykonają kompleksowe sprzątanie biura z zachowaniem najwyższych możliwych standardów.

Zachęcamy szczególnie do wybrania oferty naszej firmy. Dzięki temu zyskasz pewność posiadania czystego pomieszczenia pracy. Oprócz tego warto dodać, że współpraca z nami przebiega bezproblemowo. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Skontaktuj się z nami i przekonaj się sam! Jeżeli wciąż jednak wahasz się, polecamy przeczytanie tego artykułu, który mamy nadzieję, że rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.