Zastanawiasz się, czy to już dobry moment na nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą? A jeśli tak, to w jakim zakresie? W dalszej części artykułu pomagamy w znalezieniu odpowiedzi na te pytania. Zastanówmy się, które podmioty i z jakiego powodu chętnie szukają zewnętrznych, profesjonalnych usług porządkowych.

1. Dostosowanie do potrzeb klienta

Z usług firmy sprzątającej może korzystać praktycznie każde przedsiębiorstwo, dowolna instytucja czy nawet gospodarstwa domowe. Nie ma ku temu żadnych formalnych ani praktycznych przeciwwskazań. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do budżetu i potrzeb klienta. Dobra firma sprzątająca przedstawia ofertę dostosowaną do oczekiwań, ponieważ dysponuje profesjonalnym sprzętem, akcesoriami czy chemią oraz wiedzą, jak sprawnie i skutecznie wykonywać usługi.

2. Opłacalny wybór

To, że potrzebujesz porządku i czystości w firmie, nie podlega dyskusji ani nie wymaga wyjaśnień. Jeżeli prowadzisz mikrofirmę lub działasz zdalnie, zapewne jesteś w stanie samodzielnie zadbać o przestrzeń dookoła. Ponieważ nie generujesz zbyt wielu odpadów, nie tracisz czasu na porządki, bo po prostu nie są zbyt często potrzebne. W każdym innym przypadku warto pomyśleć o wsparciu zewnętrznej firmy sprzątającej.

Zanim powstało wiele profesjonalnych przedsiębiorstw świadczących komercyjne usługi sprzątające, wybór był prosty – zatrudniało się osobę lub osoby odpowiadające za sprzątanie. Ale czy to najefektywniejsza możliwość? Wraz z rozwojem usług outsourcingowych okazało się, że wybór firmy zewnętrznej ma wiele plusów, gdyż nie trzeba tworzyć dodatkowych etatów, myśleć o opłacaniu składek czy zapewnianiu stałej pensji. Opłaca się jedynie konkretne usługi lub stały abonament. W zależności od zlecenia w Twojej firmie sprząta jedna osoba albo cała ekipa.

Nawiązując współpracę z zewnętrznym przedsiębiorstwem, nie inwestujesz w sprzęt do sprzątania ani nie musisz wygospodarowywać miejsca na pomieszczenie gospodarcze. Całość obowiązków powierzasz specjalistom, którzy pracują według umówionego z Tobą harmonogramu. Podkreślmy to jeszcze raz: choć na Twojej liście stałych wydatków pojawia się dodatkowa pozycja, nie musisz tworzyć miejsc pracy, aby otrzymać te same, a nawet jeszcze lepiej zrealizowane usługi. Dlatego zamiast przepłacać – oszczędzasz i zyskujesz.

3. Czysty biznes

Firmy sprzątające świadczą usługi klientom z najróżniejszych branż. Jeśli jeszcze się wahasz i powtarzasz zdania w rodzaju: „to chyba nie dla naszej firmy”, dobrze się zastanów nad odpowiedzią. Łatwo wskazać wiele biznesów, w których zewnętrzne wsparcie fachowców dbających o czystość wydaje się naturalnym wyborem.

Współpracę z firmą sprzątającą warto nawiązać w takich obiektach jak:

  • hotele, apartamenty,
  • magazyny, hale przemysłowe,
  • biurowce,
  • sklepy,
  • salony sprzedaży, showroomy,
  • obiekty użyteczności publicznej,
  • kina, teatry, sale koncertowe,
  • stadiony, hale sportowo-widowiskowe.

Firmy sprzątające często oferują pielęgnację zewnętrznych terenów firmowych. Zwróć uwagę, że nawet najczystszy i najbardziej uporządkowany budynek jest w pierwszej kolejności oceniany właśnie z zewnątrz, za to, jak prezentuje się jego otoczenie.

W każdym przedsiębiorstwie trzeba dbać o higienę i bezpieczeństwo. Usuwanie odpadów, odkurzanie, pozbywanie się zabrudzeń, porządki czy drobne serwisy – to wszystko czynności, które stanowią absolutne minimum. Jeśli Ty i Twoi pracownicy nie macie czasu i energii na samodzielne sprzątanie, zewnętrzna firma zrobi to za Was. Skoro w ogóle zaczęliście się nad tym zastanawiać, najprawdopodobniej warto podjąć decyzję „na tak”.

4. Wizerunek i efektywność

W czystej i uporządkowanej przestrzeni łatwiej o efektywną pracę. Chcesz przecież, żeby Twoi pracownicy codziennie podejmowali się zadań z odpowiednią motywacją, a klienci nie mieli wątpliwości co do Twojego profesjonalizmu. A czystość i porządek to elementarne składowe dobrego wizerunku.

Czy klienci chcą wracać do sklepów, w których jest brudno? Czy obdarzają zaufaniem usługodawców, którzy pracują w bałaganie? Odpowiedzi nasuwają się same. Dlatego jeśli chcesz rozwijać biznes bez przeszkód, a z racji charakteru działalności potrzebujesz profesjonalnego sprzątania – wybierz firmę zewnętrzną!