Wielu osobom kompleksowe sprzątanie biura kojarzy się z czyszczeniem podłóg, odkurzaniem, myciem okien, czy wycieraniem kurzu z biurka i regałów. Oczywiście to czynności wchodzące w skład dbania o czyste pomieszczenie pracy, o których zawsze należy pamiętać. Warto jednak zwrócić również uwagę na często dość zapominane zadanie, a mianowicie wyczyszczenie akcesoriów komputerowych. W tym artykule wyjaśnimy, co trzeba robić, aby osiągnąć zamierzony efekt w tym aspekcie.

Używanie ściereczek z mikrofibry i dedykowanych środków

Pierwszy krok podczas każdych prac porządkowych to przygotowanie wyposażenia. Do czyszczenia akcesoriów komputerowych (i nie tylko) świetnie pełnią swoją funkcję ściereczki z mikrofibry. Nie dość, że genialnie zbierają kurz i inne zabrudzenia, to jeszcze są bezpieczne pod względem ewentualnych zarysowań wrażliwych powierzchni. Kluczowy wpływ na ten czynnik ma mięsiste włosie, z którego stworzone są ściereczki z mikrofibry. Można więc bez ryzyka używać ich do między innymi ekranów monitorów.

To jednak nie wszystko, co przyda się do czyszczenia akcesoriów komputerowych. Bardzo istotne jest również wyposażenie się w dedykowane środki czystości takie jak sprężone powietrze. Są one także w 100 procentach bezpieczne i przede wszystkim przeznaczone specjalnie do usuwania zabrudzeń z akcesoriów komputerowych. Dzięki nim wzrastają szanse na efektywne sprzątanie biura.

Na początku czyszczenie myszki

Jeden z najważniejszych elementów, na którym należy się skupić, aby osiągnąć czyste pomieszczenie pracy, to mysz komputerowa. Codziennie ma ona kontakt z ludzkimi dłońmi, więc trafia na nią mnóstwo zarazków. Sposobów na jej wyczyszczenie jest kilka. My preferujemy użycie profesjonalnego środka, dzięki któremu pozbędziemy się z powierzchni myszy zarówno zanieczyszczeń, jak i zarazków. Natomiast z domowych sposobów dużą popularnością cieszy się użycie roztworu wody z mydłem. Do każdej z tych metod potrzebna jest także delikatna ściereczka.

Kompleksowe sprzątanie biura obejmuje też klawiaturę

To bez dwóch zdań zadanie wymagające sporych pokładów cierpliwości. Nawet osoby niezwykle uważnie dbające o klawiaturę i tak po pewnym czasie muszą ją wyczyścić. Do tego celu świetnie spisuje się sprężone powietrze bądź inny środek bezpośrednio przeznaczony do czyszczenia klawiatur. Zabrudzenia stają się wtedy – w miarę możliwości – „wyciągane”. Ściereczka natomiast najlepiej spisze się wykonana z mikrofibry lub bawełny.

Co jakiś czas warto również rozkręcić klawiaturę, to znaczy wyjąć wszystkie klawisze. Trudność tego zadania w dużej mierze zależy od konkretnego modelu. Dobrym pomysłem jest także potrząśnięcie klawiaturą, aby wydostały się z niej niechciane elementy takie jak drobinki jedzenia. To przydatne techniki podczas sprzątania biura.

Nie można zapomnieć o monitorze

Ekran monitora to jeden z najwrażliwszych elementów akcesoriów komputerowych. W tym przypadku również należy użyć bardzo miękkich ściereczek na przykład wykonanych z mikrofibry lub bawełny oraz specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia monitorów. Warto także pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Tego elementu nigdy nie czyścimy w momencie, gdy urządzenie jest włączone. Co więcej, musi być ono nie tylko wyłączone, ale również chłodne. To podstawowe zasady kompleksowego sprzątania biura.

Serwis sprzątający dba o czystość akcesoriów komputerowych

Profesjonalna firma sprzątająca biura – taka jak nasza – ma w swojej ofercie dbanie o czyste pomieszczenie pracy. Nasze usługi obejmują więc także usuwanie zabrudzeń z akcesoriów komputerowych. Posiadamy najlepsze środki przeznaczone do tego celu, a wszystkie czynności wykonujemy z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Sprawimy, iż kompleksowe sprzątanie biura zostanie wykonane sprawnie i skutecznie. Dzięki nam Twoja firma stanie się najatrakcyjniejszą wizytówką. W celu poznania innych zalet wynikających ze współpracy z nami odsyłamy do innego artykułu. Skontaktuj się z nami już teraz!