Na samą myśl o domowych porządkach po Twoim ciele przechodzą złowrogie dreszcze? Mamy na to sposób! Jeśli zaopatrzysz się w nowoczesne, funkcjonalne, bezprzewodowe albo nawet całkowicie automatyczne urządzenia do sprzątania, utrzymanie porządku stanie się naprawdę proste. Zapoznaj się z przygotowanymi propozycjami gadżetów, które pomogą Ci w sprzątaniu.

Robot sprzątający

Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu standardowe odkurzanie, a nawet ścieranie na mokro odejdzie w niepamięć. Dzięki robotowi sprzątającemu oszczędzisz masę czasu i poświęcisz go na odpoczynek, a urządzenie w tym samym czasie zajmie się sprzątaniem i zrobi to w sposób niezwykle skuteczny. Nowoczesne technologie sprawiają, że roboty zapamiętują tor ruchu, tworząc mapę całego domu i poszczególnych pomieszczeń, co przekłada się na ich efektywność. Sterowanie sprzętem może się odbywać za pomocą prostych w obsłudze aplikacji bądź poprzez komendy głosowe. Co więcej, nie musisz się martwić o wydajność tych pozornie małych urządzeń – ich moc ssąca jest imponująca, więc sprzęt bez trudu poradzi sobie z najróżniejszymi rodzajami zabrudzeń. Jeśli zależy Ci na naprawdę kompleksowym rozwiązaniu, postaw na robota sprzątającego wyposażonego w komponenty także do mycia na mokro.

Odkurzacz piorący

Większość dostępnych na rynku modeli jest wyposażonych w mnóstwo użytecznych funkcji, a jednocześnie pozwala na najzwyklejsze w świecie odkurzanie. Wszechstronność sprzętu jest więc imponująca. Odkurzacza piorącego użyć możesz nie tylko po to, żeby wyprać zabrudzony fragment dywanu czy wykładziny podłogowej, ale też do bezproblemowego czyszczenia nawet mokrych i zaschniętych plam na tkaninach mebli. Ponadto przy jego pomocy umyjesz tapicerkę czy szybko zbierzesz rozlany napój. Zastosowanie wydajnych mechanizmów i specjalnych filtrów pozwala na rozprawienie się z najtrudniejszymi plamami.

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy

To propozycja dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą i pragną samodzielnie zajmować się sprzątaniem domu. W mniejszych mieszkaniach kilkupiętrowych zastosowanie robota sprzątającego może mijać się z celem ze względu na niefunkcjonalność tego rozwiązania. Wtedy warto zainwestować w bezprzewodowy odkurzacz pionowy, który wyróżnia się nowoczesną, lekką, poręczną konstrukcją i przede wszystkim bardzo dużą mocą ssącą oraz wydajnym akumulatorem. Sprzątanie stanie się proste i przyjemne, a Ty skupisz się jedynie na komfortowym zbieraniu zabrudzeń bez zajmowania się problematycznym rozwijaniem kabla i jego przepinaniem.

Parownica

Nowoczesna parownica to skarb, który cenią sobie osoby preferujące naturalne i nieszkodliwe dla środowiska metody sprzątania, ale jednocześnie pragną zachować efektywność. Dzięki działaniu pary można zrezygnować z wykorzystywania drażniących środków czyszczących, które z pewnością nie jeden raz dopiekły Twojej skórze. Parownica umożliwi Ci nadzwyczaj skuteczne usuwanie wszelakich zabrudzeń – osadów, zacieków, kurzu, zaschniętych plam czy uporczywego kamienia, a jednocześnie pozwali na istotne zmniejszenie populacji bakterii i grzybów, ponieważ wysoka temperatura zabija mikroorganizmy i ma właściwości dezynfekujące. Parownicą warto posługiwać się w łazience, ponieważ dbamy o tam higienę oraz w kuchni, gdzie przygotowujemy posiłki, więc szczególnie należy dbać o nienaganny poziom czystości tych pomieszczeń.

Robot do mycia okien

Dokładne umycie okien to dla wielu osób duże wyzwanie. Trzeba się naprawdę napracować, żeby chwilę po zakończeniu prac nie ujrzeć gdzieś przegapionej smugi. Na szczęście z pomocą przychodzą automatyczne roboty do mycia okien, dzięki czemu możesz skutecznie myć okna przy minimalnym wysiłku. Konstrukcje takich urządzeń są zaprojektowane tak, aby docierać do najmniej dostępnych miejsc, a to przekłada się na ich efektywność. Nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują mycie bez smug i zacieków w sposób wygodny dla właściciela i bezpieczny dla szyb, tym bardziej jeśli dysponujesz większymi oknami, do umycia których trzeba wykorzystać drabinę, jeśli chcesz zrobić to w tradycyjnymi metodami.

Robot Mocoro Ball

Dzięki robotowi Mocoro Ball wykreślisz regularne ścieranie podłóg z listy zadań do wykonania – to wyjątkowe urządzenie zrobi to za Ciebie! Piłka do ścierania, bo tak de facto można ją nazwać, zajmie się ścieraniem plam, brudu i zbieraniem kurzu, gdy Ty będziesz relaksować się na kanapie czy oglądać film. Na mechanizm prowadzący umieszczony w kuli zakłada się jakościową szmatkę z mikrofibry, która świetnie zbiera zabrudzenia. Po zakończonej pracy można ją po prostu zdjąć i wyprać z innymi materiałami w pralce. Urządzenie jest bezprzewodowe i wyposażone w wytrzymały akumulator, który może pracować nieprzerwanie nawet 3 godziny. Nowoczesne systemy umożliwiają robotowi bezpieczne i sprawne poruszanie się po powierzchni oraz płynną zmianę kierunków czy omijanie przeszkód.

Aplikacja Clean House 

Brakuje Ci czasu na sprzątanie bądź po prostu nie masz do tego głowy? Na szczęście istnieją ciekawe aplikacje mobilne na smartfony, które pomagają w rozsądnym zaplanowaniu obowiązków. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych jest Clean House. Dzięki niej stworzysz listę zadań i przypiszesz je do konkretnych dni bądź ustawisz, co ile czasu mają się powtarzać. Zainstalowanie aplikacji i wprowadzenie planu nie zajmie Ci wiele czasu, a w znaczący sposób ułatwi organizację pracy i sprawi, że na pewno nie zaniedbasz swojego mieszkania.

Aplikacja Sortly

Ta bezpłatna aplikacja pozwoli Ci na nienaganne utrzymanie porządku w domu i bardzo łatwe zarządzanie posiadanymi rzeczami. Z pewnością znasz sytuację, w której „na już” potrzebujesz jakiegoś gadżetu, przedmiotu czy urządzenia, ale za nic w świecie możesz go znaleźć. Sortly to doskonałe narzędzie, żeby raz na zawsze wyeliminować ten problem i już nigdy więcej nie tracić czasu na bezsensowne poszukiwania. Za pomocą wygodnej w obsłudze aplikacji przeprowadzisz swoisty spis posiadanych dóbr i podczas sprzątania przypiszesz je do konkretnego miejsca. Kolejnym razem, gdy będziesz potrzebować określonej rzeczy, ale zapomnisz, gdzie się znajduje, otworzysz aplikację i po prostu sprawdzisz swoje zapiski. Utrzymanie porządku nigdy nie było tak proste!