Utrzymywanie biura w czystości nie należy do łatwych zadań. Wymaga ono nie tylko wiedzy i sporej ilości czasu, ale również wysokiej jakości sprzętu. Trudno wyobrazić sobie sprzątanie firmy bez użycia odkurzacza piorącego. Na rynku znajduje się mnóstwo tego typu produktów, więc niczym zaskakującym są problemy związane z „kłopotem bogactwa”. Na jakie elementy należy zwracać uwagę, żeby dokonać właściwego wyboru? Podpowiadamy w dalszej części artykułu.

Funkcja “2 w 1”

Chcąc utrzymać czystość w firmie w sposób bardzo skrupulatny i dokładny, a nie tylko powierzchowny, należy stosować różne metody. Niezbędną cechą odkurzacza piorącego jest funkcja “dwa w jednym”, czyli możliwość sprzątania zarówno na sucho, jak i na mokro. Zastosowanie tylko jednej z wymienionych opcji absolutnie nie zagwarantuje satysfakcjonującego efektu. Najpierw trzeba pozbyć się kurzu i pyłu na sucho, a dopiero później usunąć wszelkie zabrudzenia na mokro. Możliwość dokonania tych czynności korzystając z jednego urządzenia, to znak dowodzący nieustannemu postępowi technologicznemu, który dosięgnął również urządzeń sprzątających, dzięki można skutecznie zadbać o czyste pomieszczenie pracy.

Pojemne zbiorniki

Do funkcjonowania odkurzaczy piorących niezbędne są zbiorniki wody. Zasada jest prosta: im większy zbiornik, tym dłużej można pracować bez konieczności wymiany wody. Warto jednak zwracać uwagę nie tylko na rozmiar tego elementu, ale również szybkość wykorzystywania wody w trosce o jej oszczędzanie. Największe zbiorniki potrafią zmieścić nawet ponad dziesięć litrów wody i bezdyskusyjnie są one warte inwestycji, gdyż jedną z najbardziej irytujących sytuacji podczas sprzątania biura jest konieczność ciągłego ich opróżniania.

Łatwość obsługi

W natłoku obowiązków zawodowych nikt nie chce spędzać dużej ilości czasu na sprzątaniu firmy. To zajęcie często wydłużają z pozoru banalne czynności takie jak obsługa urządzeń. Z tego względu zwróć uwagę, czy odkurzacz piorący cechuje się z szybkim i łatwym montażem. Jeżeli dopasowywanie odpowiednich końcówek bądź wymiana i opróżnianie zbiorników sprawia trudności, to dla Ciebie wyraźny sygnał, że czas sprzątania będzie się wydłużał. Pamiętaj o tego typu szczegółach, bo one również mają wpływ na komfort podczas sprzątania biura.

Postaw na uniwersalność

Wielokrotnie powtarzanym błędem jest kupno sprzętu niedostosowanego do własnych potrzeb. Posiadając w biurze dywany, zakup odkurzacza niezawierającego funkcji prania dywanów, nie można absolutnie zaliczyć do dobrych decyzji. Pamiętaj, że każda przestrzeń w firmie powinna być regularnie czyszczona, ponieważ pozwala to na usunięcie wszelkich bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych, a także nieprzyjemnych, drażniących zapachów. Dlatego wybierając odkurzacz piorący, sprawdź koniecznie, jakie zawiera funkcje i czy na pewno można go użyć do różnych rodzajów nawierzchni, to znaczy do podłóg winylowych, laminowanych  dywanów, czy drewna.

Moc oraz filtry

Moc silnika ma znaczący wpływ na skuteczność pracy odkurzacza piorącego. Producenci wyposażyli sprzęty w różne wartości, aczkolwiek dwa i więcej tysięcy watów to wynik uznawany za bardzo dobry. Przy okazji warto jednak zwrócić uwagę na możliwości regulacji, ponieważ nie wszystkie zabrudzenia wymagają użycia maksymalnej mocy ssania, a dzięki jej obniżeniu uda się zaoszczędzić chociaż trochę energii, jednocześnie uzyskując czyste pomieszczenie pracy.

Najlepsze odkurzacze piorące wyróżniają się także rozbudowywanymi systemami filtracji. Dzięki niemu urządzenie jeszcze lepiej oczyszcza powietrze. Przygotowana została również specjalna opcja dla alergików, a mianowicie filtry antyalergiczne stanowiące skuteczną barierę ochronną przed działaniem drażniących substancji. Natomiast filtr z pływakiem na bieżąco informuje użytkownika o poziomie wody w zbiorniku.

Z najlepszych odkurzaczy piorących korzystają profesjonalne firmy

Zakup wysokiej jakości odkurzacza piorącego wiąże się ze sporym wydatkiem. Warto więc skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej biura, która w swoim wyposażeniu posiada najlepszy sprzęt. Dodając do tego wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, otrzymujesz praktycznie stuprocentową gwarancję skutecznego wykonania usługi polegającej na kompleksowym sprzątaniu Twojej firmy. Ponadto utrzymanie biura w czystości zajmie znacznie mniej czasu profesjonalistom. Wybierając sprawdzoną firmę taką, jak naszą będziesz z pewnością usatysfakcjonowany.