„Jesteśmy profesjonalni” – taką deklarację można usłyszeć od większości firm sprzątających. Ale co to właściwie oznacza? W tym tekście przyglądamy się cechom, które wyróżniają najlepsze przedsiębiorstwa w branży. Pamiętaj o nich, decydując się na wybór konkretnego wykonawcy usług czyszczenia czy porządkowania obiektu.

1. Elastyczność

Dobra firma sprzątająca dostosowuje się do potrzeb klienta. W praktyce oznacza to możliwość bardzo indywidualnych ustaleń. Niektórzy oczekują codziennego sprzątania, inni – co kilka dni. W jednych budynkach sprzątanie można przeprowadzać jedynie wieczorami lub w nocy, a w drugich wczesnym rankiem. Czasem wystarczy jeden pracownik, a w pozostałych sytuacjach niezbędna jest cała ekipa. Ważne zatem, aby wykonawca był w stanie zrealizować każdą potrzebę.

2. Terminowość

Jeżeli umawiamy się na sprzątanie w konkretnym dniu, o konkretnej godzinie – nie spóźniamy się i nie przekładamy realizacji z błahego powodu. Profesjonaliści zrobią wszystko, aby zrealizować swoje usługi terminowo. Klient zleca je nieprzypadkowo – potrzebuje czystego sklepu, który nie odstrasza kupujących czy biura, bo zachowane są wszystkie niezbędne normy. Skoro wybiera firmę sprzątającą, oczekuje od niej rzetelności z wywiązania się z umowy na czas, bez opóźnień.

3. Mobilność

Firmy sprzątające często działają na konkretnym obszarze, ograniczonym np. do dużego miasta wraz z przyległymi gminami. To bardzo istotne, skoro profesjonalistów rozlicza się także z mobilności i możliwości swobodnego przemieszczania się zarówno między dzielnicami miasta oraz docierania do oddalonych, miejscowości, gdzie swoją siedzibę ma np. duży zakład przemysłowy. Dbające o tę kwestię firmy sprzątające inwestują w niezawodną flotę samochodową, a planowanie tras mają opanowane do perfekcji.

4. Bogate i nowoczesne wyposażenie

Po to wynajmuje się profesjonalistów, aby obiekt został posprzątany z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu – takiego, którego zazwyczaj nie kupuje się na indywidualny użytek. Dzięki inwestycjom w maszyny i przydatne gadżety niektóre firmy sprzątające wyróżniają się na tle innych. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób wybrany przez Ciebie podmiot zamierza czyścić posadzki, dywany czy okna.

5. Dobre tempo pracy

Sprzątanie biur, sprzątanie magazynów czy sprzątanie sklepów zawsze stanowi pewną ingerencję w normalne funkcjonowanie tych przestrzeni. Dlatego od profesjonalistów oczekujemy, że ze swoich zadań wywiążą się w możliwie szybkim tempie. Bez zbędnych przestojów i nieuzasadnionych, wydłużających się przerw – po prostu sprawnie. Dobrym firmom sprzątającym też zależy na czasie – w harmonogramie dnia mają przecież wielu klientów w różnych punktach kraju, miasta czy regionu.

6. Precyzyjność

W powyższym punkcie podkreślamy znaczenie dobrego tempa pracy, ale nigdy nie powinno się utożsamiać go z pośpiechem obniżającym jakość efektu końcowego. Skoro klient płaci za czyszczenie i sprzątanie lokalu, nie chce widzieć niedomytych czy zakurzonych powierzchni, zacieków, smug ani zabrudzeń. Profesjonaliści są dokładni, dlatego do efektów ich pracy nie ma zastrzeżeń.

7. Doświadczenie

Profesjonalizm ocenia się też z uwzględnieniem doświadczenia pracowników. Trudno świadczyć usługi na najwyższym poziomie, gdy cała firma – od szefa, przez pracowników biurowych, po wykonawców usług czyszczenia i sprzątania – dopiero uczy się fachu i zdobywa pierwsze szlify. Doświadczenie jest ważne, ponieważ:

  • ułatwia lepsze rozplanowanie i rozdysponowanie zadań,
  • pozwala poradzić sobie z nawet najbardziej niestandardowymi i niecodziennymi problemami,
  • pozytywnie wpływa na tempo i efekty pracy.

Doświadczona firma daje z siebie 100% i spełnia oczekiwania klienta niezależnie od tego, czy chodzi o biuro użytkowane przez kilka osób, osiedle apartamentów, dużą halę, czy obiekt sportowy.

8. Ambicja

Godne polecenia firmy sprzątające są ambitne, co wyraża się chęcią nieustannego rozwoju. To naturalne, że przedsiębiorstwa z tej branży stopniowo inwestują w coraz lepszy sprzęt i zatrudniają kolejnych wykwalifikowanych pracowników, dodając do cennika usługi. Tak właśnie patrzy się na profesjonalistów – klienci szukają fachowców, którzy są w stanie spełnić najróżniejsze oczekiwania.

9. Dyskrecja

Firmy sprzątające otrzymują zazwyczaj unikatową, niecodzienną możliwość obserwowania mieszkania, domu czy siedziby przedsiębiorstwa od wewnątrz. Pracownicy swobodnie przemieszczają się między pomieszczeniami, włącznie z takimi jak łazienka, gabinet dyrektora czy magazyn. Profesjonaliści zachowują stuprocentową dyskrecję. Sprzątanie po imprezie firmowej? Przypadkowe natrafienie na ważne i cenne dokumenty? Godny polecenia podmiot nigdy nie pozwoli sobie na utratę zaufania klienta poprzez „wynoszenie” informacji czy tego typu praktyki.

10. Komunikatywność

Dobra firma sprzątająca dba o jakość komunikacji – już poprzez czytelną stronę internetową, przekazy reklamowe czy aktywność w mediach społecznościowych. Przede wszystkim jest jednak otwarta na rozmowę z klientem – zarówno w trakcie spotkania, jak i telefonicznie czy mailowo. Skoro chcesz zlecić usługi sprzątania, oczekujesz rzetelnej i wyczerpującej informacji na każdy związany z tą kwestią temat.

Oto 10 elementów wyróżniających profesjonalną, godną polecenia firmę sprzątającą. Przekonaj się osobiście, że Perfect Cleaning zasługuje na to miano!