Pozbywanie się niektórych zabrudzeń sprawia więcej trudności niż podczas standardowych porządków. Wiele zależy od specyfiki danych powierzchni. Te mające stały kontakt z wodą są szczególnie narażone na powstawanie osadów i kamienia. W takich sytuacjach tradycyjne metody czyszczenia mogą okazać się niewystarczające. W tym artykule przedstawimy więc specjalne sposoby na usuwanie kamienia i osadów, które stosuje profesjonalny serwis sprzątający.

Najpierw opracuj plan poprzez określenie rodzaju zabrudzenia

Podobnie jak w przypadku kompleksowego sprzątania biura i innych obiektów, tak i teraz priorytet stanowi określenie planu działania. Żeby móc go opracować, należy najpierw konkretnie zidentyfikować rodzaj powstałego zabrudzenia. Pamiętaj, że sposób czyszczenia zawsze powinno dobierać się do charakterystyki plamy, a nigdy odwrotnie. Dzięki tej zasadzie jesteś w stanie dobrać odpowiednie narzędzia oraz sporządzić skuteczną taktykę.

Mleczka czyszczące i inne specjalne detergenty

Popularne mleczka czyszczące całkiem nieźle spisują się w usuwaniu tego typu zabrudzeń. Zazwyczaj trzeba pozostawić substancję na zaplamionym miejscu przez kilkanaście minut. Czas ten pozwoli zacząć działać składnikom oraz namoczyć uporczywe osady. Dzięki temu ich pozbycie się będzie zdecydowanie prostsze i szybsze.

Oprócz mleczka często używa się również innych środków czystości. W tego typu preparatach stosowane są wielorakie składniki. Niektórych z nich warto jednak unikać. Mowa tu chociażby o rozpuszczalniku, gdyż mógłby spowodować uszkodzenia w strukturze czyszczonej powierzchni.

Wysoką skutecznością cieszy się natomiast między innymi kwas owocowy. Skuteczność detergentów z nim w składzie jest bardzo wysoka, aczkolwiek trzeba pamiętać także o kwestiach bezpieczeństwa. Podczas korzystania ze sporej części środków należy zabezpieczyć skórę przed kontaktem z nimi. Najlepiej zrobić to poprzez założenie specjalnych rękawiczek na przykład wykonanych z gumy.

Usuwanie kamienia i osadów za pomocą octu

Istnieją jeszcze tak zwane domowe sposoby. Pomimo swojej nazwy są one również stosowane w trakcie prac prowadzonych przez profesjonalne firmy sprzątające biura i inne obiekty. Mowa tu między innymi o zastosowaniu octu. Jego właściwości pozwalają nie tylko na usuwanie trudnych plam, ale także nabłyszczenie powierzchni. To szczególnie istotne w przypadku czyszczenia armatury łazienkowej lub baterii kuchennych.

Powierz to zadanie serwisowi sprzątającemu

Usuwanie kamienia i osadów to naprawdę wymagające zadanie. Istnieje ryzyko, że działając we własnym zakresie, możesz sobie z nim nie poradzić i nie jest to kwestia naszego braku wiary w Twoje umiejętności. My natomiast jesteśmy gotowi pomóc Ci w pozbyciu się tych i wszystkich innych zabrudzeń. Wystarczy tylko skontaktować się z nami, a natychmiast omówimy wszelkie szczegóły współpracy. Jesteśmy przekonani, że będzie ona owocna. W końcu jesteśmy czołową firmą sprzątającą w całej Polsce.

Podsumowanie

Reasumując, aby usunąć kamień i osady, należy obowiązkowo użyć jakiegoś środka. Mogą to być na przykład mleczka czyszczące, dedykowane detergenty albo nawet tradycyjny ocet. W trakcie korzystania z tych preparatów apelujemy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie zachęcamy do powierzenia tego zadania właśnie nam – profesjonalnemu serwisowi sprzątającemu usuwającego kamień i osady od wielu lat. Skontaktuj się z nami w tym miejscu i zrób pierwszy krok w kierunku owocnej współpracy. Serdecznie zapraszamy!