Remont jest skomplikowaną czynnością, która mocno ingeruje w wiele aspektów życia. Wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, nerwów i pieniędzy. Nawet po małych modyfikacjach potrzeba przeprowadzić kompleksowe sprzątanie. Jakie dokładnie działania należy podjąć i czy musimy sami je realizować? Przeczytaj i dowiedz się odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania.

Klucz to dobry plan

Wykonanie szeregu różnych zadań należy najpierw odpowiednio zaplanować. Nie ma sensu zajmować się wszystkim naraz, bo w 99 procentach nie przynosi to sukcesu. Prawidłowa kolejność wpływa nie tylko na lepszą skuteczność zadań, ale również na oszczędzanie czasu. Profesjonalne podejście do tematu łączy się z wcześniejszym ustaleniem koncepcji. Taką zasadą kieruje się serwis sprzątający, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy potrafi stworzyć harmonogram, a następnie skrupulatnie go zrealizować.

Cały proces sprzątania po remoncie należy zacząć od wyrzucenia większych śmieci i wyniesienia przedmiotów i narzędzi utrudniających łatwe poruszanie się. Trudno podejmować jakiekolwiek działania, skoro przeszkadzają nam różne rzeczy. Dlatego pierwszym krokiem powinno być pozbycie się wszystkich zbędnych elementów. Jeżeli na podłodze znajduje się dużo brudu, wskazane jest jak najszybsze jej odkurzenie, aby nie roznosić niechcianych substancji po całym mieszkaniu lub biurze. Dobrym pomysłem jest zabezpieczyć i przykryć wszelkie sprzęty za pomocą folii, która ułatwi późniejsze sprzątanie. Wyeliminowanie śmieci i innych pozostałości pozwala przejść do kolejnych etapów.

Najpierw sucho, potem mokro

Po każdym remoncie (nawet małym) zostaje dużo pyłów i kurzu. Nie da się tego uniknąć, ale podczas sprzątania musisz pamiętać o istotnym fakcie – jeżeli będziesz próbować pozbyć się tego rodzaju substancji na mokro, to znacząco pogorszysz sytuację i dołożysz sobie pracy. Najpierw więc wykonaj wszystkie możliwe czynności na sucho, czyli między innymi pozbądź się pyłu. Do tej czynności polecany jest specjalistyczny sprzęt – idealnie nada się odkurzacz przemysłowy, który świetnie radzi sobie z trudnymi zanieczyszczeniami. Z takich urządzeń korzystają profesjonalne firmy sprzątające biura i mieszkania, dzięki czemu nie będziesz musiał przeznaczać dodatkowych pieniędzy

Pamiętaj też, że przy dużej ilości pyłu nie da się go usunąć za jednym zamachem. Nawet gdy odniesiesz złudne wrażenie, że udała Ci się ta sztuka, miej na uwadze, że tego typu zanieczyszczenia zbierają się w powietrzu i po chwili ponownie opadną na podłoże. Rób więc przerwy i powtarzaj czynność aż do skutku. Dopiero po wykonaniu tego zadania, możesz zająć się czyszczeniem na mokro. Używaj szmatek, ale pamiętaj, żeby były jak najbardziej chłonne. Do tego korzystaj ze specjalnych detergentów, których właściwości pozwolą Ci osiągnąć cel szybciej i skuteczniej. Dla serwisu sprzątającego to priorytetowe wyposażenie, dlatego jeżeli zdecydujesz się na usługi profesjonalnej firmy, będziesz miał gwarancję zajmowania się poszczególnymi czynnościami w fachowy sposób

Góra ma pierwszeństwo

Wielokrotnie porządki po remoncie znacznie przeciągają się w czasie. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, ale jedna z podstawowych to niezastosowanie się do zasady mówiącej, iż działać zaczyna się od górnych partii. W praktycznym podejściu do tematu, najpierw powinieneś zająć się sufitem, następnie ewentualnymi meblami i ścianami, a na końcu podłogą. Oczywiście, tak jak wyżej wspomnieliśmy, jeżeli na podłożu znajdują się rzeczy utrudniające poruszania, to wtedy one przejmują pierwszeństwo. Profesjonalna firma sprzątająca doskonale wie o tych i innych wzorcach.

Specjaliści gwarantują kompleksowe sprzątanie po remoncie

Nierozsądnym zachowaniem byłoby rezygnowania z potrzebnego remontu ze względu na strach przed poradzeniem sobie z jego skutkami. Brud i bałagan to całkowicie normalne następstwa. Wiadomo, że trudno znaleźć czas na radzenie sobie z nimi, ale jest na to sposób – zlecenie usługi profesjonalnej firmie sprzątającej. Gwarantuje ona fachowe działania, a jej pracownicy zadbają o to, żebyś miał tak czyste i uporządkowane pomieszczenia, jak nigdy wcześniej. Zyskasz pewność przeprowadzenia działań w najwyższym standardzie i otrzymania wnętrz w idealnym stanie.